İstanbul’da İsrail Başkonsolosluğu önünde protesto

İsrail‘in Refah‘ta Filistinlilerin yaşadığı çadır kente yaptığı saldırıyı protesto etmek isteyen binlerce vatandaş, İstanbul’daki İsrail Başkonsolosluğu önünde bir araya geldi. Kalabalık, “Katil İsrail Filistin‘den defol” sloganları atarken Filistinliler için dua yaptıktan sonra alandan dağıldılar.

“KATİL İSRAİL FİLİSTİN’DEN DEFOL”

İsrail’in Refah kentine yönelik yaptığı saldırı sonrası Barbaros Hayrettin Paşa Camii önünde toplanan binlerce vatandaş, yürüyerek İsrail Başkonsolosluğu binası önüne geldi. Ellerinde Filistin ve Türk bayraklarıyla konsolosluğun önünde toplanan kalabalık, “Katil İsrail Filistin’den defol” sloganları attı.

KISA SÜRELİ ARBEDE YAŞANDI

Bazı göstericilerin polisin kurduğu güvenlik bariyerini aşmaya çalışması nedeniyle arbede yaşandı. Arbedeyi ise yine vatandaşlar araya girerek sonlandırdılar. Vatandaşlar Filistin için yapılan duanın ardından dağıldılar.

NE OLMUŞTU?

İsrail savaş uçakları, Refah’ın kuzeybatısında Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı depolarının bulunduğu bölgenin yakınında yaşayan yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarını bombalamış, saldırıda 40 Filistinli hayatını kaybetmişti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x